» AKTUALITY


strzp15  (LURA 21. 4. 2015) Dopravní soutěž mladých cyklistů začne opět ve Strakonicích - Prvním soutěžním dnem Dopravní soutěže mladých cyklistů v našem kraji bude také v letošním roce strakonické okresní kolo, jež se uskuteční ve středu 29. dubna 2015 na DDH při ZŠ v ulici Krále Jiřího z Poděbrad. S propozicemi se můžete seznámit zde.  

vachta 

(LURA 1. 4. 2015) Kraj ocenil Mgr. Josefa Vachtu za práci v oblasti BESIP - Jihočeský kraj - Krajský úřad dnes uspořádal tradiční seminář BESIP pro učitele dopravní výchovy a provozovatele dětských dopravních hřišť. Pozornost byla věnována především organizaci dopravních soutěží mladých cyklistů, dále problematice dopravní výchovy na školách, metodice a systému bezpečnosti silničního provozu a grantové politice Jihočeského kraje. Novinkou semináře bylo ocenění učitele dopravní výchovy za celoživotní práci v oblasti BESIP, které převzal z rukou vedoucího ODSH Ing. Jiřího Klásy jako první pedagog Mgr. Josef Vachta (ZŠ Chyšky, okres Písek).

hopszpvys15  (LURA 18. 3. 2015) V Hopsáriu vyhrála opět MŠ U Pramene - Družstvo dětí z MŠ U Pramene v Českých Budějovicích vyhrálo také 3. ročník krajské dopravní soutěže mateřských škol v Hopsáriu. Fotografie z akce naleznete na webu rajce.cz. Výsledky 3. ročníku si můžete prohlédnout zde

sembes15  (LURA 9. 3. 2015) Seminář BESIP pro pedagogy, provozovatele DDH a organizátory DSMC bude 1. 4. 2015 - Tradiční seminář BESIP pro pedagogy Jihočeského kraje pod záštitou radního pro oblast dopravy Mgr. Bc. Antonína Kráka byl z podzimního termínu přesunut na středu 1. dubna 2015 a spojen s poradou provozovatelů DDH a organizátorů dopravních soutěží. Začátek v 9,00 hod. v kruhovém sále krajského zastupitelstva v Českých Budějovicích. Pozvánka zde

mshopzp15  (LURA 4. 3. 2015) Soutěž MŠ v Hopsáriu se blíží - Ve středu 18. března 2015 od 8,30 hod. se v prostorách Hopsária v Českých Budějovicích uskuteční 3. ročník krajské dopravní soutěže mateřských škol. Čtyřčlenná družstva (dvě dívky a dva chlapci předškolního věku) budou usilovat o co nejlepší umístění v dovednostech při jízdě na dopravním hřišti a jízdě zručnosti a ve znalostech pravidel silničního provozu a dopravního značení. V předchozích dvou ročnících zvítězila Mateřská škola U Pramene z Českých Budějovic.

zprava3rocnik  (LURA 2. 2. 2015) Třetí ročník dopravní soutěže mateřských škol bude v Hopsáriu 18. března - Letošní ročník dopravní soutěže mateřských škol na krytém dopravním hřišti v Hopsáriu bude ve středu 18. března 2015. Podrobnosti včetně přihlášky a informačního letáku zveřejníme již brzy na těchto stránkách. Přihlášku k soutěži naleznete pod tímto odkazem.

hopsrodpr14  (LURA 10. 11. 2014) Výsledky a fotografie z dopravní soutěže předškoláků a rodičů - V pondělí 10. listopadu 2014 se v Hopsáriu v Českých Budějovicích uskutečnila první dopravní soutěž předškoláků a jejich rodičů na krytém dopravním hřišti. Vyhrála dvojice Lukáš Toman a Martin Toman (tatínek a syn). Kompletní výsledky jsou zde.  Fotografie naleznete pod tímto odkazem. Článek o akci na stránkách Českobudějovického Deníku.

dshopslist14  (LURA 15. 10. 2014) Dopravní soutěž rodičů a předškolních dětí v Hopsáriu - V pondělí 10. listopadu 2014 se uskuteční v českobudějovickém Hopsáriu dopravní soutěž rodičů a předškolních dětí. Na organizaci se budou společně podílet Jihočeský kraj - Krajský úřad, Hopsárium - svět rodinné zábavy, krajské pracoviště BESIP Ministerstva dopravy, Statutární město České Budějovice prostřednictvím Magistrátu města České Budějovice, Profiautoškola ÚAMK ČR České Budějovice a AUTOMOTOklub České Budějovice a každá z uvedených institucí věnovala do soutěže hodnotné ceny. Začátek akce bude ve 13:00 hod. Více informací na stránkách Hopsária.

studdo14  (LURA 7. 10. 2014) Dopravní olympiáda ve Studené 2014 - V úterý 7. října 2014 proběhla dopravní olympiáda na DDH ve Studené na Jindřichohradecku. Více informací naleznete zde.

vvv14vy  (LURA 30. 9. 2014) Slavnostní vyhlášení výsledků výtvarných soutěží BESIP Jihočeského kraje - V úterý 30. září 2014 došlo v hlavní budově Krajského úřadu Jihočeského kraje ke slavnostnímu vyhlášení výsledků výtvarných soutěží BESIP Jihočeského kraje pro rok 2014. Ceny předával radní pro oblast dopravy Antonín Krák, ředitel SÚS Jihočeského kraje Jan Štícha, vedoucí ODSH Jiří Klása a krajský koordinátor BESIP Václav Kovář. Jízdní kolo vyhrála Amálie Aubrechtová z MŠ Lišov, koloběžku její sestra Rozálie Aubrechtová. Fotografie jsou zde.