» AKTUALITY


 

zlinskykraj
(LURA 5. 11. 2020) Jak dělají BESIP v jiném kraji: Zlínský kraj - Udělejte si představu o tom, jak aktivní jsou naši kolegové v oblasti BESIP ve Zlínském kraji. Veškeré informace o problematice bezpečnosti silničního provozu naleznete ve Strategii bezpečnosti silničního provozu pro období 2010 - 2020 a na stránkách zlin.cz

 

 

nehodou
(LURA 4. 11. 2020) Nehodou to začíná - projekt pokračuje - Společnost DEKRA CZ a. s. sice v době nouzového stavu nemůže pořádat interaktivní představení z oblasti BESIP s názvem Nehodou to začíná, ale své aktivity v žádném případě nepřerušila, o čemž se můžete přesvědčit na jejím speciálním facebookovém profilu.

 

 

usteckykraj
(LURA 4. 11. 2020) Jak dělají BESIP v jiném kraji: Ústecký kraj - Podívejte se na to, jak aktivní jsou naši kolegové v oblasti BESIP v Ústeckém kraji. Veškeré informace o problematice bezpečnosti silničního provozu v severní části České republiky naleznete na facebookovém profilu BESIP - Ústecký kraj.

 

 

animovanebc
(LURA 3. 11. 2020) Nová aplikace "Animovaná dopravní výchova" - Stáhněte si mobilní aplikaci webu Bezpečné cesty s názvem Animovaná dopravní výchova, která obsahuje 24 videí a krátkých testů v kapitolách Chodec, Cyklista, Cestující a Dopravní nehoda a první pomoc, a závěrečný souhrnný test pro každou z těchto kapitol. Naučíte se a prověříte si své znalosti ve všech oblastech dopravní výchovy. Po projití všech videí a správném vyřešení krátkých kvízů si budete pamatovat základní pravidla a povinnosti, jak se chovat v silničním provozu. Ke stažení pro Android na Google Play.

 

 

cckoscb
(LURA 3. 11. 2020) Český červený kříž hledá nové členy humanitární jednotky - Oblastní spolek Českého červeného kříže v Českých Budějovicích, který se mimo jiných aktivit významnou měrou podílí na pořádání českobudějovických dopravních soutěží, hledá nové členy své humanitární jednotky. Pokud se chcete naučit poskytovat první pomoc, pokud chcete pomáhat a řešit krizové situace, přijďte a zapojte se. Více informací naleznete na webu www.cckcb.cz

 

 

praha
(LURA 2. 11. 2020) Jak dělají BESIP v jiném kraji: Hlavní město Praha - Seznamte se s tím, jak aktivní jsou naši kolegové v oblasti BESIP v Praze. Veškeré informace o problematice bezpečnosti silničního provozu na území našeho hlavního města naleznete na facebookovém profilu BESIP - hl. m. Praha. Zde je odkaz na portál hlavního města.

 

 

zimnipneu

(LURA 1. 11. 2020) Zimní pneumatiky od prvního listopadu - Dnes je 1. listopadu a začíná platit povinnost zimních pneumatik dle ustanovení § 40a zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích.

V období od 1. listopadu do 31. března, pokud

a) se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo

b) lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza,

lze užít motorové vozidlo kategorie M nebo N k jízdě v provozu na pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních pneumatik, a to u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností nepřevyšující 3 500 kg na všech kolech a u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností převyšující 3 500 kg na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly. Zimní pneumatiky podle věty prvé musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg nejméně 6 mm.

 

 

stksme
(LURA 23. 10. 2020) Stanice technické kontroly a stanice měření emisí nadále fungují - Stanice měření emisí a stanice technické kontroly zůstávají i v době nouzového stavu v provozu, aktuální vládní opatření se na ně nevztahují. Nadále je možné provést technickou kontrolu vozidel, jen je zapotřebí zjistit, zda je zrovna otevřena stanice, kterou hodláte se svým vozidlem navštívit. Seznam STK a SME je zde.