» AKTUALITY


 

anketajcdopr20

(LURA 28. 4. 2020) Jihočeská dopravka 2020 - Jak jsme vás již informovali, chystá Krajský úřad Jihočeského kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství, společně s krajským střediskem BESIP a ÚAMK Automotoklubem České Budějovice náhradu za zrušenou Dopravní soutěž mladých cyklistů. V našem kraji bychom rádi uspořádali soutěž s pracovním názvem Jihočeská dopravka 2020 . Okresní kola by byla na dálku a skládala by se ze tří disciplín (test z pravidel online, labyrint online a jízda na kole na čas). Vítězná družstva z jednotlivých okresů by postoupila na krajské kolo, jež by se uskutečnilo dle pravidel DSMC na podzim v areálu ÚAMK v Českých Budějovicích. Potřebujeme mít představu o tom, zda by byl o soutěž mezi školami zájem a zda jsou pedagogčtí pracovníci schopni utvořit virtuální družstva svých škol pomocí elektronické a mobilní komunikace. Napište, prosím, do 10. 5. 2020 na e-mail rakosnik@kraj-jihocesky.cz, zda se vaše škola zúčastní a ve kterých kategoriích (mladší a starší). Předem vám děkujeme.

 

 

autoskol
(LURA 27. 4. 2020) Autoškoly dnes obnovují provoz - Dnešním dnem obnovují provoz autoškoly na území České republiky. Pokud žadateli o řidičské oprávnění skončila v době nouzového stavu 6 měsíční lhůta na vykonání zkoušky z odborné způsobilosti, bude mít možnost tuto zkoušku provést i po uplynutí této lhůty. Bude také prodloužen termín, který stanovuje, že zkouška pro dokončení odborného výcviku má být zahájena nejpozději do 15 dnů poté, co úřad obdrží žádost provozovatele autoškoly o přihlášení ke zkoušce. Podmínky pro fungování autoškol naleznete pod tímto odkazem.

 

 

cyklocasovka  (LURA 20. 4. 2020) Jihočeský virtuální cyklozávod byl ukončen - O víkendu probíhal na území našeho kraje Jihočeský virtuální závod, v jehož rámci spolu na dálku měřili síly cyklisté a cyklistky venku na jízdních kolech, nebo doma na rotopedech. Hlavním smyslem akce byla zábava, oddech a rozptýlení v těžké době. VÝSLEDKY JÍZDY NA ROTOPEDU A VÝSLEDKY ZÁVODU NA JÍZDNÍM KOLE VENKU. Mockrát vám všem děkujeme za účast v soutěži.

 

timetrail  (LURA 17. 4. 2020) Jihočeský virtuální závod odstartoval - Dnes ráno začal Jihočeský virtuální cyklozávod 2020. Soutěžit se bude na dálku doma na rotopedech, nebo venku na jízdních kolech bez přídavného motorku celý víkend, stále se můžete přihlásit prostřednictvím e-mailu jihvirtcyklo@centrum.cz a zúčastnit se. Více informací zde. Propozice ke stažení.

 

tdf  (LURA 16. 4. 2020) Nalaďte se na víkendový závod - Zítra odstartujeme náš virtuální cyklozávod. Pro lepší motivaci si na youtube můžete pustit videoklip ke skladbě legendární německé hudební skupiny Kraftwerk, jež se proslavila průkopnictvím elektronické hudby a složila hold cyklistům, kteří závodili na celosvětově nejvýznamnějším a nejznámějším etapovém závodě Tour de France. Zde je novější verze písně, pod tímto odkazem klasická z roku 1983.  

 

cyklo 

(LURA 8. 4. 2020) Registrace na virtuální cyklozávod spuštěna - Od dnešního dne je otevřena možnost registrace na Jihočeský virtuální cyklozávod 2020, který pro vás pořádá odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Jihočeského kraje ve spolupráci s krajským pracovištěm BESIP. Podrobnosti a propozice naleznete pod tímto odkazem. Startovné je zdarma. Registrovat se můžete prostřednictvím e-mailu jihvirtcyklo@centrum.cz.

 

virtualcyklo  (LURA 6. 4. 2020) Krajský úřad pro vás chystá virtuální cyklozávod - Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Jihočeského kraje chystá na víkend od 17. 4.  do 19. 4. 2020 Jihočeský virtuální cyklozávod 2020. Soutěžit bude možné na dálku doma na rotopedech, nebo venku na klasických jízdních kolech. Podrobnosti a propozice pod tímto odkazem.  

marketa
(LURA 3. 4. 2020) BESIP s partnery spustil online výuku dopravní výchovy - BESIP MD ČR připravil, ve spolupráci Týmem silniční bezpečnosti, Asociací Záchranný kruh a společností Bezpečné cesty, interaktivní webovou aplikaci pro všechny žáky základních škol , kteří se v současné době vzdělávají z domova. Díky této výukové aplikaci si mohou děti hravou formou procvičovat svoje znalosti z oblasti bezpečného chování v silničním provozu, mohou se vžít do role chodce, cyklisty nebo třeba spolucestujícího v autě. Pro učitele mateřských škol, základních škol a vychovatele školních družin a dalších školských zařízení pak BESIP připravil, v součinnosti s Centrem dopravního výzkumu Brno, sérii vzdělávacích online seminářů, které všem pedagogům přibližují nové metodiky pro výuku dopravní výchovy.
autonomni
(LURA 3. 4. 2020) Nový informační web o autonomní mobilitě Autonomne.cz - Podle názoru některých odborníků autonomní mobilita v sobě skrývá potenciál zvýšit bezpečnost v dopravě, zlepšit dostupnost služeb nebo také efektivně využívat čas jinak strávený za volantem auta. S cílem zvýšit informovanost o tomto tématu proto Ministerstvo dopravy a Centrum dopravního výzkumu připravili speciální portál Autonomne.cz . Na něm najdete odborné články, aktuality a další zajímavosti o autonomní mobilitě a jejím rozvoji u nás. 

nehodybrezen20  (LURA 2. 4. 2020) Březen statistiky nehodovosti nevylepšil - V období leden-březen 2020 bylo v důsledku dopravních nehod na pozemních komunikacích v České republice podle předběžných informací usmrceno 103 osob, tj. meziročně o 15 více. Po třech letech, ve kterých nebylo v prvním čtvrtletí usmrceno více než 88 lidí se tak jedná o téměř shodný počet jako před čtyřmi lety (106). Na nárůstu počtu obětí se významně podílely nehody, kdy řidič jel nepřiměřenou rychlostí, nevěnoval se řízení, přejel do protisměru či srazil chodce na přechodu. Podrobnosti na stránkách iBESIP