» AKTUALITY


peseklukas  (LURA 1. 4. 2020) Kampaň Nechoď za svůj limit - Také v letošním roce pokračuje bezpečnostní kampaň zaměřená na motorkáře, jejímž garantem je motocyklový závodník Lukáš Pešek. Cílem je poukázat na stále narůstající počet úmrtí na motorkách. Vzhledem k začínající motorkářské sezóně a s ohledem na počet nehod motorkářů o uplynulém víkendu je toto téma velmi aktuální. Více informací o aktivitách Lukáše Peška naleznete zde. Podrobnosti ke kampani jsou pod tímto odkazem.

nezavodim20  (LURA 31. 3. 2020) Bezpečnostní kampaň Nezávodím na silnici - V březnu 2020 byla spuštěna nové bezpečnostní kampaň směřovaná na mladé a nezkušené řidiče pod záštitou BESIP MD ČR. Téměř denně se setkáváme se smutnými zprávami o nehodách na silnicích, které připravily někoho o život. Velmi často přichází o život někdo z řad mladých lidí. Řidiči, kteří nezvládli svůj vůz, podcenili danou situaci v provozu nebo se rozhodli pro rychlou a nebezpečnou jízdu na běžné silnici. Z tohoto důvodu byla zahájena kampaň Nezavodim.cz – Nezávodím na silnici, podpořená významnými osobnostmi ze světa motorsportu i médií, s cílem připravit osvětu mladým a začínajícím řidičům.

dsjihoceskykraj  (LURA 30. 3. 2020) Možná náhrada za zrušený letošní ročník DSMC v kraji - Krajský úřad Jihočeského kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství, momentálně jedná se spolupracujícími institucemi a organizacemi o možnosti uspořádání částečné náhrady za zrušený letošní ročník Dopravní soutěže mladých cyklistů. Alternativou by mohla být krajská dopravní soutěž Jihočeského kraje, jež by se mohla uskutečnit na podzim. Podrobnosti upřesníme na těchto internetových stránkách.   

omezeni20  (LURA 25. 3. 2020) Počet dopravních nehod při omezení volného pohybu - Během prvního týdne omezení volného pohybu, které vláda přijala v boji proti šíření koronavirové infekce, zemřelo na našich silnicích pět lidí. Menší hustota osobní dopravy přinesla o polovinu méně nehod, a také výrazně méně zranění. Počet smrtelných nehod ovšem ani na prázdnějších silnicích výrazně neklesl. Stále platí, že řidiči by se měli vyvarovat agresivní jízdy a nepřiměřené rychlosti a maximálně věnovat pozornost řízení. Zejména tyto faktory nejvíce přispívají k nehodám s těžkými následky. Chodci a cyklisté by se měli chránit tím, že se nebudou rozptylovat mobilním telefonem, budou sledovat provoz kolem sebe a za snížené viditelnosti budou nosit reflexní prvky. Více informací zde.  

dsmczrusena  (LURA 23. 3. 2020) Letošní ročník Dopravní soutěže mladých cyklistů byl zrušen - Ministerstvo dopravy s ohledem na současnou situaci a doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy rozhodlo o zrušení letošního ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů

nsbsp19  (LURA 20. 3. 2020) Národní strategie BESIP za rok 2019 - Jihočeský kraj - Krajský úřad odeslal Ministerstvu dopravy k vyhodnocení vyplněné formuláře Národní strategie bezpečnosti silničního provozu za rok 2019. Plnění národní strategie bude zveřejněno zde.

krstrbes20  (LURA 19. 3. 2020) Strategie bezpečnosti silničního provozu Jihočeského kraje pro období 2021 - 2027 - Jihočeský kraj - Krajský úřad začíná vyhodnocovat účinnost své Strategie bezpečnosti silničního provozu Jihočeského kraje pro období 2014 - 2020 a zároveň chystá strategii novou, jež se uplatní v období let 2021 - 2027. 

stk19 

(LURA 18. 3. 2020) Státní dozor na jihočeských STK v roce 2019 - Pověření pracovníci Krajského úřadu Jihočeského kraje, odboru dopravy a silničního hospodářství, provedli v roce 2019 v souladu s platnou legislativou a strategií bezpečnosti silničního provozu celkem 30 kontrol na stanicích technické kontroly v kraji. Zkontrolováno bylo všech osmadvacet stanic pro veřejnost a dvě stanice, které mají oprávnění k prohlídkám vozidel Ministerstva obrany a Ministerstva vnitra ČR. 

nehod20  (LURA 17. 3. 2020) Nehodou to začíná - přeloženo - Společnost DEKRA CZ a.s. hledá nové termíny interaktivního představení z oblasti BESIP s názvem Nehodou to začíná. Akce určená především studentům ve věku 15 - 20 let se měla původně konat ve středu 25. 3. v Českém Krumlově a 26. 3. 2020 v Českých Budějovicích. Další informace naleznete zde.   

dopr_souteze_2020 
(LURA 16. 3. 2020) Organizace dopravních soutěží vzhledem k současné situaci - Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Jihočeského kraje vyzývá všechny organizátory a účastníky dopravních soutěží, aby v současné situaci nepanikařili a považovali dojednané termíny za platné. O zrušení soutěží, které mají začít od druhé poloviny dubna, zatím vůbec nikdo neuvažoval a nouzový stav jistě nebude trvat věčně. Děkujeme vám.

hops20  (LURA 13. 3. 2020) 8. ročník krajské dopravní soutěže MŠ v Hopsáriu -  Kryté dopravní hřiště v českobudějovickém Hopsáriu je sice momentálně uzavřené, ale organizační tým stále počítá s tím, že v plánovaném termínu ve středu 15. dubna 2020 se soutěž uskuteční. Více informací k soutěži (včetně přihlášky) naleznete na těchto stránkách.