» AKTUALITY


stepkajan2020  (LURA 3. 3. 2020) Kraj ocenil Ing. Jana Štěpku za celoživotní práci v oblasti BESIP - Krajský radní pro dopravu Bc. Jiří Švec ocenil jménem Jihočeského kraje celoživotní práci Ing. Jana Štěpky, bývalého učitele VOŠ, SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích, jenž se věnoval oblasti bezpečnosti silničního provozu nejen jako středoškolský pedagog, ale také jako učitel autoškoly (včetně vojenské), zkušební komisař a organizátor dopravních soutěží mladých cyklistů. Více informací zde.

seminar03032020  (LURA 4. 2. 2020) Seminář BESIP pro pedagogy bude 3. března 2020 - V úterý 3. března 2020 od 9:00 hod. se uskuteční již patnáctý jihočeský seminář BESIP v kruhovém sále zastupitelstva Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. V rámci semináře bude oceněn jeden z pedagogů krajským radním pro dopravu Bc. Jiřím Švecem za celoživotní aktivity v oblasti BESIP. Srdečně jsou zváni nejen všichni pedagogové, kteří se věnují dopravnímu vzdělávání, ale také pořadatelé dopravních soutěží v kraji. Více informací zde.

dsistcb2019zp  (LURA 8. 10. 2019) Okresní kolo dopravní soutěže pro první stupeň ZŠ v Českých Budějovicích - V úterý 8. října 2019 se uskutečnilo okresní kolo dopravní soutěže pro žáky I. stupně základních škol okresu České Budějovice. Nejúspěšnější byly děti z CZŠ Rudolfovská, na druhém místě skončilo družstvo ZŠ O. Nedbala a třetí příčku obsadili žáci a žákyně ZŠ a MŠ L. Kuby. Celkem soutěžilo 22 družstev. Výsledky naleznete pod tímto odkazem.

tymsilnicnibezpecnosti  (LURA 2. 8. 2019) Seminář dopravní výchovy pro školy - V úterý 1. 10. 2019 se v Českých Budějovicích uskuteční seminář Týmu silniční bezpečnosti, který se zaměřuje na výchovu a vzdělávání v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Seminář jsou součástí projektu "Markétina dopravní výchova". Více informací naleznete pod tímto odkazem.

cflib19  (LURA 25. 6. 2019) Stříbrná pozice pro Šumavské Hoštice v celostátním finále DSMC - Žáci a žákyně ZŠ a MŠ Šumavské Hoštice (okres Prachatice) David Markovec, Ondřej Trojan, Mirka Koubová a Eliška Plíšková vybojovali minulý týden v rámci celostátního finále Dopravní soutěže mladých cyklistů v Liberci stříbrné medaile v mladší kategorii a skvělým způsobem reprezentovali náš kraj. Jejich starší spolužáci ze stejné školy obsadili pod vedením pana učitele Petra Fleischmanna velmi pěknou pátou příčku ze čtrnácti družstev. Výsledky mladších a výsledky starších.

jhms19  (LURA 3. 6. 2019) Mateřské školy mají dopravní soutěž v Jindřichově Hradci - Město Jindřichův Hradec ve spolupráci s tamním DDM pořádá ve dnech 4. - 6. června 2019 (úterý až čtvrtek) již 6. ročník dopravní soutěže mateřských škol, jež mají sídlo ve správním obvodu ORP Jindřichův Hradec. Propozice najdete na těchto stránkách.

izs19ta  (LURA 31. 5. 2019) Den s integrovaným záchranným systémem v Táboře - V sobotu 8. června 2019 od 10:00 hod. se uskuteční v odpočinkové zóně Komora v Táboře 3. ročník akce s názvem Den s Integrovaným záchranným systémem. Program zahrnuje ukázku výcviku služebních psů Policie ČR, zákrok pořádkové jednotky Policie ČR, koordinovaný zásah složek IZS při dopravní nehodě, zákrok Speciální jednotky Temelín Policie ČR proti nebezpečným pachatelům, záchranu osob ve výškách lezeckým družstvem Hasičského záchranného sboru Jčk ÚO Tábor, ukázku výcviku služebních psů Vojenské policie a prezentaci činností útvarů Policie ČR, Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje ÚO Tábor, Zdravotnické záchranné služby, Městské policie Tábor, Vojenské policie Tábor a Českého červeného kříže Tábor. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet nárazový simulátor a simulátor otočení vozidla při dopravní nehodě. Největším lákadlem je nepochybně vystoupení mistra světa v akrobatickém létání Martina Šonky. Podrobnější informace naleznete na http://www.taborcz.eu/.

zprjhkk19  (LURA 29. 5. 2019) Krajské kolo zakončilo letošní ročník DSMC na území našeho kraje - Deštivému a chladnému počasí navzdory proběhlo ve středu 29. května 2019 v areálu dětského dopravního hřiště v Jindřichově Hradci krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Nejúspěšnější byly v obou kategoriích děti ze ZŠ Šumavské Hoštice (okres Prachatice), které budou reprezentovat náš kraj na celostátním finále v Liberci. Výsledky krajského kola 2019 Fotografie z vyhlašování nejlepších. Fotografie z průběhu soutěže.

JHKRAJINFO19  (LURA 24. 5. 2019) Krajské kolo DSMC bude 29. května v Jindřichově Hradci -  Ve středu 29. května 2019 na DDH v Jindřichově Hradci bude probíhat krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěžit bude sedm vítězných družstev z okresních kol v mladší kategorii a sedm vítězných družstev z okresů ve starší kategorii. Propozice naleznete pod tímto odkazem.

izprstudena19  (LURA 20. 5. 2019) Poslední letošní okresní kolo dopravní soutěže bude ve Studené - Ve čtvrtek 23. 5. 2019 se uskuteční okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů ve Studené na Jindřichohradecku. Na pořádání soutěže se mimo jiných podílí také pracovníci Městského úřadu Dačice. Propozice ke stažení zde.