» NA IN-LINECHBezpečně na in-linech

 

 

Nejčastější úrazy na in-linech

Zájem o bruslení „na suchu" všeobecně vzrůstá. S ním v jedné rovině také množství úrazů, které jsou mnohdy zbytečné, pokud bychom sobě a hlavně dětem pořídili potřebné chrániče. Zlomená ruka, naražená kostrč a úrazy páteře patří mezi nejčastější nebezpečí. Nemluvě o nešťastných pádech na hlavu. Proto bez chráničů loktů, dlaní, zápěstí, kolenou a hlavně - bez helmy - bychom brusle měli nechat mimo náš dosah.

Bez přilby riskujete zdraví

Možná si říkáte, že je to zbytečnost, že zrovna Vám se to stát nemůže a padat přece umíte. Ale proč zbytečně riskovat? Přilba vám při nešikovném pádu může zachránit život, děti by si ji měly nasazovat automaticky, a to od počátku sportování (ať už to jsou brusle nebo kolo). Děti by měly být k této opatrnosti vedeny od prvního obutí nebo šlápnutí do pedálů.
Výběr přileb je široký , přilbu volíme podle velikosti hlavy (velikosti jsou nastavitelné, většinou pomocí pásku na zátylku). Součástí přilby je skořepina, výplň, většina z ochranných přileb je opatřena i ventilací a několika bodovým zapínáním. Nechte dítě, aby si přilbu vybralo podle sebe (třeba podle barevného provedení, o to raději po ní sáhne). Na sportovních chráničích lze ušetřit a pořídit si je téměř zadarmo! Využijte příspěvku až 500 Kč na sportovní potřeby! Pořídit si můžete jak ochrannou přilbu, tak chrániče páteře. Pokud raději plavete, pořiďte si nové ochranné brýle!

Zásady, které byste měli mít na paměti

  • vyhýbejte se jízdě na nepravidelném terénu a hlídejte opotřebení koleček
  • před jízdou se řádně protáhněte, zejména svaly nohou
  • pádu se do poslední chvíle nebraňte, mnohdy spíše zhoršíte situaci
  • při nájezdu na kamínky nebo trávu přeneste energii z jízdy do běhu
  • pro jízdu volte cyklostezky (případně stezky pro bruslaře) nebo parky , jízdě na silnicích se vyhýbejte
  • naučte se brzdit - obloučkem i se stoperem
  • vyhýbejte se jízdě na nepravidelném terénu a hlídejte opotřebení koleček