Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl
Aktuality
obrázkový předěl
mladí basketbalisté u hejtmanky Stráské (179.13 KB) 25.09.2018

Mladé písecké basketbalisty přijala v úterý 25. září hejtmanka Ivana Stráská, aby jim poděkovala za vzornou reprezentaci kraje. Oddíl Sršňů ze Sokolu Písek zvítězil v kategorii do 17 let a v nejvyšší celorepublikové soutěži - Extralize tak získal titul Mistr ČR. Finálový turnaj se odehrál v mimořádné atmosféře před zcela zaplněným hledištěm, což je v mládežnickém sportu zcela vyjímečné.

"Chtěla bych poděkovat k velkému úspěchu, za...

25.09.2018

Aktuálně vyhlášená výzva Jihočeských podnikatelských voucherů je v pořadí již pátá, která se v rámci dotačního programu otevírá jihočeským podnikům. Mohou získat dotaci na pořízení služeb v hodnotě až 150 000 Kč při spoluúčasti 25 %. Lze pořídit například měření či diagnostiku při zavádění nových výrobků, vývoj software či hardware, modelování a simulace dějů nebo design nových výrobků a jiné služby, které podnikatelský subjekt...

Hejtmanka Ivana Stráská při stužkování praporů  (94.65 KB) 22.09.2018

Vysazení lípy, coby našeho národního symbolu, a slavnostní stužkování praporů sborů dobrovolných hasičů k výročí založení samostatného Československa v roce 1918. To a mnohem více mohli vidět návštěvníci pátého ročníku Trocnovských slavností, které se konaly v sobotu 22. září v areálu Památníku Jana Žižky u Borovan na Budějovicku.

Lípu zde pomáhala zasadit také hejtmanka Ivana Stráská. Následně stromu požehnal patriarcha Církve...

Pištínská knihovna (120.86 KB) 20.09.2018

Obecní knihovna v Pištíně na Českobudějovicku nabízí nově své služby v čerstvě zrekonstruovaných, bezbariérových prostorách v přízemí obecního úřadu. Stavební úpravy vyšly na přibližně 700 tisíc korun a z větší části byly financovány z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje.

„Nové zázemí knihovny vzniklo v dosud nevyužívaných prostorách objektu obecního úřadu, takže bylo nutné celý prostor odvlhčit, udělat nové podlahy,...

20.09.2018

Jihočeský kraj vyhlašuje výzvu k předkládání návrhů na udělení Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za zachování a rozvoj lidových tradic Jihočeského kraje na rok 2019.

Návrhy na udělení ceny lze podávat písemně na odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje od 1. října 2018 až do 31. prosince 2018.

Na udělení ceny je možno nominovat jednotlivé osoby, kolektiv, obec či město.
Návrhy budou posuzovány podle těchto...

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku