Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

obrázkový předěl

obrázkový předěl
Prověřte Vaše šance na získání dotace - Nenechte si ujít Veletrh dotačních příležitostí!
14.02.2018

V programovém období 2014 – 2020 byly z evropského rozpočtu pro Českou republiku vyčleněny prostředky ve výši téměř 24 mld. EUR. Pro čerpání těchto prostředků z EU přijala česká vláda celkem 11 operačních programů. Navštivte Veletrh dotačních příležitostí a zjistěte, jak z nich čerpat.

Fondy Evropské unie poskytují mnoho nástrojů finanční pomoci. Tyto fondy jsou určeny především k podpoře hospodářského růstu, zlepšování vzdělanosti obyvatel a snižování sociálních nerovností mezi jednotlivými členskými zeměmi. Hlavním záměrem České republiky je dosáhnout evropského standardu a prostřednictvím dotací přispět ke zvýšení prosperity země.

Řada z nás často v otázce, jak správně čerpat z EU fondů, tápe. „Předtím než o dotaci vůbec začnete uvažovat, je dobré znát určitá základní pravidla o jejich poskytování a proplácení,“ sdělila Dana Feferlová, vedoucí oddělení podpory podnikání a rozvoje lidských zdrojů Jihočeské hospodářské komory. Pokud jde o dotace, je to běh na dlouhou trať, během kterého je potřeba umět se vypořádat i s překážkami. „Problém často spočívá v tom, že zájemci o dotace neví, na koho se obrátit, a kdo by pro ně mohl být zdrojem relevantních informací,“ dodává Dana Feferlová.

Nicméně existuje široká škála možností, které se nabízejí. Jendou z nich je právě akce s názvem Veletrh dotačních příležitostí, kterou připravila agentura CzechInvest společně s Eurocentrem v Českých Budějovicích i spolu s partnery. „I v letošním roce budou mít zájemci o informace týkající se podpory podnikání a dotací jedinečnou příležitost setkat se v jeden čas na jednom místě s řadou partnerů, se kterými budou moci konzultovat své dotazy,“ uvedla Radka Rajnochová, ředitelka jihočeské kanceláře agentury CzechInvest. 

Zástupci organizací administrujících příslušné dotační tituly budou připraveni u jednotlivých konzultačních stolků. Veletrh se uskuteční 19. února 2018 od 9:00 – 14:00 v Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích, Pražská tř. 2306/14, sál Svět. „Zkrátka a dobře – přijďte s jakýmkoli dotazem ohledně podpory podnikání z evropských dotací. Tento den je určený právě pro vás. Zúčastněte se zdarma a bez registrace,“ doplnila Radka Rajnochová.

Cílem pořadatelů je zlepšení fungování celého systému, aby poskytované peníze byly lépe a prospěšněji využity. Hlavním společným motivem je především předání zkušeností a informací, které zájemcům o dotace pomohou zjednodušit a zefektivnit čerpání z evropských fondů. Jihočeská hospodářská komora je jedním z partnerů, která sice nespravuje žádný program, ale jejím posláním je právě podpora rozvoje podnikatelského prostředí. Dana Feferlová se spolu s týmem pracovníků hospodářské komory též veletrhu zúčastní. „Podnikatelským subjektům rádi nabídneme poradenství v oblasti dotací a představíme jim možnosti účastnit se pestré škály seminářů, školení a vzdělávacích kurzů, které Jihočeská hospodářská komora pořádá,“ uvedla v závěru Dana Feferlová.

 

Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku